Balloon (2017) | පුනර්ජීවනය ලැබෙන තුරු …

ඔයාලා හොල්මන් චිත්‍රපටියක් කිව්වහම, එක්තරා පාළු ගෙයක්, අත්භූත බෝනික්කෙක්, දඟකාර පොඩි එකෙක්, අංහිසක නිලියක්. මේ දේවල් දැකලා ඇති ඇති, හැබැයි මේ චිත්‍රපටිය ඒවට වඩා වෙනස් කියලා, මම කියන්නේ නැහැ. හැබැයි ඒ දේවල් ඔක්කෝම එක්ක මේ චිත්‍රපටිය මිශ්‍ර වෙලා තියෙනවා.

නොසැලෙන අරමුණක් සහිතව, තමන්ගේ අභිප්‍රාය ඉටුවන තුරු පසු නොබසිමින් ධෛර්යමත් ව ඉදිරියට යෑමට උත්සාහ කරන තරුණයෙක්, ඒ අරමුණට දිරියක් දෙමින් දැඩි කැපවීමක් කරන බිරිඳක්, ඒ ජෝඩුව මැද්දට ඇඟිලි ගහන සහෝදරයෙක්, තමන්ගේ යාළුවව විශ්වාස කරන් ඉන්න ‘මූ හොඳ එකෙක් ද නරක එකෙක්ද?’ කියලා හිතා ගන්න බැරි මෝඩ පහේ යාළුවෙක්, ඒ විදිහට ම ඒ මෝඩ පහේ යාළුවව රවට්ටන් ඉන්න ‘එපා කරපු එකෙක්’ වගේ තවත් යාළුවෙක්, කට හින්දා නහින මාළුවා වගේ, කට වාචාල ඇට්ටර කොල්ලෙක්.

කතාවට ආවොත්, ජීවා නොහොත් ජීවානන්දම් තමන්ගේම චිත්‍රපටියක් කරන්න හිතාගෙන, පිටපත් ලියාගෙන නිෂ්පාදකවරු පස්සෙන් දුවන විවාහක තරුණයෙක්. ජීවාගේ චිත්‍රපට සිහිනය සැබෑ වෙනකල් දෙදෙනාගේම ජීවන බර කරට අරන් ජැකලින් රැකියාවක සේවයෙහි නිරත වෙනවා. ජීවාගේ අයියා ජීවාගේ තීරණ වලට අකුල් හෙළුවත්, ජීවාගේ අම්මා එයා ගැන දැඩි විශ්වාසයකින් ඉන්නවා. ආරෝග්‍යම් සහ පාණ්ඩා, ජීවාව විශ්වාස කරගෙන රවුම් ගහන සමීප මිත්‍රයන් දෙදෙනෙක්. ජීවා මේ දෙන්නා එක්ක සහයෝගයෙන් චිත්‍රපටිය කරන්න යන්නේ. ඒ වගේම ජීවාගේ අයියගේ පුතා පප්පු, පොඩි එකෙක් වුණත් වැඩිහිටියන්ටත් කට ගහන් එන කොල්ලෙක්. ජීවා කරන්න හිටිය චිත්‍රපටිය ජාති ප්‍රශ්නයක් නිසා වැරදීමකින් නවත්වන්න වුණා. ඒත් නිෂ්පාදක ඔහුට තව අවස්තාවක් දෙනවා. ඒ “හොල්මන්” නැත්නම් “අද්භූත” චිත්‍රපටියක් කරන්න. මොකද , මේ ජාති, කුල භේද නැත්තේ හොල්මන්, අවතාර වලට විතරයි. ජීවා මේ අදහසට කැමති වෙන්නේ නැහැ. මොකද, ජීවා මේ දේවල් විශ්වාස කරන කෙනෙක් නෙවෙයි. ඒත් අන්තිමේදී එයා හොල්මන් චිත්‍රපටියක් කරන්න කැමති වෙනවා. හොල්මන් චිත්‍රපටිය කරන්න අදහසක් හොය හොය ඉන්නකොට, එයා ෆේස්බුක් එකේ යාළුවෙක් දාලා තිබුණ පෝස්ට් එකක් දකිනවා. ඒකේ තිබුණේ හොල්මන් ගෙයක් ගැන. ඒක දාපු යාළුවගෙන් ඒ ගේ ගැන තොරතුරු දැනගන්නවා. මීට දින කිහිපයකට කලින් ඒ ගෙදරට වැස්සෙන් බේරෙන්න ගිය අනියම් පෙම්වතුන් දෙන්නෙක් ඒ ගේ ඇතුලේ ම මැරිලා තිබුණා. මේක තමයි එයාගේ කතාවට හරිම තැන කියලා හිතලා, ඒ ගෙදර හොයාගෙන යන්න චාරිකාවක් සැලසුම් කරනවා. මේ ගමනට ජීවා, ජැකලින්, පාණ්ඩා, ආරෝග්‍යම් විතරක් යන්න හිටියත් අහඹුවකින් වගේ පප්පුත් ගමනට එක් වෙනවා. කලින් කිව්ව හොල්මන් ගෙය ආසන්නයේ ගෙයක මෙයාලා නවතිනවා. මේ ගෙදරට ආව දවසේ ඉඳලා මෙයාලා වටේ බැලුන් හා සම්බන්ධ සිද්දි ගොඩාක් වෙලා තියෙනවා. ගෙයි පැත්තකට වෙන්න තියෙන පාළු ළිඳකින් බැලූන් මතු වෙනවා. බැලුන් එහා මෙයා යනවා පේනවා. ඒ වගේම මෙයාලට දැනෙනවා එයාලව කවුරු හරි බලාගෙන ඉන්නවා කියලා ඔහොම දවසක් ඉද්දි පප්පුට බෝනික්කෙක් හම්බවෙනවා. පප්පු බෝනික්කා එක්ක සෙල්ලම් කරනවා. ඒ වගේම පප්පුගේ හැසිරීමත් වෙනස් වීගෙන එනවා. ජැකලින් හා ජීවා, වැරදි වලට පප්පුට බනිනවා. පප්පු කියන්නේ ඒ වැරදි කරන්නේ ජෝයි කියලයි. ජෝයි කියන්නේ බෝනික්කා අයිති ගෑනු ලමයට. ඒ ගෑනු ලමයගේ ආත්මය ඒ ගෙදර සැරිසරනවා. ඒත් දවසක් ජෝයි පප්පුගේ සිරුරට ඇතුළු වෙනවා

මේ අතර ම ජීවාට පිළිසරණ වෙන්න පූජකවරයෙක් එයාලව හොයාගෙන එනවා, පූජකතුමා අහනවා “ඔබ කවුද?”… “පියතුමණි ඔයාට මාව මතක නැද්ද?” පූජකයා දිහා බලමින් අහනවා. “තාත්තේ ඔයාටවත් මාව මතක නැද්ද?” අපේ ජීවාගේ දිහා බලන් අහනවා…. ඒ මියගිය ගැහැනු ලමයා ඇයි ජීවාට තාත්තේ කිව්වේ? ජීවා ඇගේ තාත්තා ද? ඇයත් ජීවාත් අතර සම්බන්ධය කුමක්ද? මේ ගැහැනු ලමයා ඇයි පප්පුගේ සිරුරට ඇතුළු වුණේ? සාරාංශයක් විදිහට තමයි කතාව කිව්වේ. ඔයාලම චිත්‍රපටිය බැලුවානම් බොහොම රසවත් විදිහට තියේවි.

හාහාපුරා කියලා ඡන්ද ප්‍රතිඵල බලාගෙන ඉන්න වෙලාවේ, Sakka Podu Podu Raja චිත්‍රපටියට දවස් හතරකට පස්සේ තමයි මේ චිත්‍රපටියෙන් හමුවෙනවා. මම මේ චිත්‍රපටිය කරන්න හිතුවත් මේ තරම් ඉක්මනින් ඉවර කරයි කියලා හිතුවේ නැහැ. මොකද, සිසිල සහෝ තමයි මේක දවස් 5කට කලින් දෙන්න පුළුවන් නම් කරන්න කිව්වේ, බලාගෙන ගියාම එච්චර වෙලාවක් ගියේ නැති නිසා දවස් 4ක් තියන් ඇති තරම් ප්‍රයෝජන ගත්තා. අන්තිමේ චිත්‍රපට පිටපත් 2කට උපසිරැසි හදන්න පුළුවන් වුණා.

ඒ වගේම කලින් මගේ උපසිරැසි KM Player වැඩ කරන්නේ නැහැ කියලා ගැටලු ආවා. ඒකට නම් සමාවෙන්න ඕනේ. Mobile එකෙන් ගහන උපසිරැසි නේ.??

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | SD | 400MB |

A13935BB7454A62FA18A9BD428BEB0BB9BC3A10F

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB |

AFF29DB76B50762024DCD852E3E1D7BEE4CDB9F9

 Direct Download

| HDRip | x264 | SD | 402MB |

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB |

| HDRip | x265 | 720p | 900MB |

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Balloon (2017) | පුනර්ජීවනය ලැබෙන තුරු …

  • February 11, 2018 at 12:00 pm
    Permalink

    Internal error received

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!