Tiger Zinda Hai (2017) | රුදුරු ඉරාක බිමේ, හෙදියන් මුදවා ගැනීමේ මාරක මෙහෙයුම – Bluray Update

ත්‍රස්තවාදය කියන්නේ මේ ලෝකෙට නුහුරු නුපුරුදු දෙයක් නම් නෙමෙයි. මේ ගතවෙන මොහොතක් මොහොතක් පාසා ලෝකේ කොතැනක හරි ත්‍රස්තවාදය නිසාවෙන මිනිස් ජීවිත අහිමි වෙනවා ඇති. ඒ වගේම, දේපල විනාශවෙනවා ඇති. සමස්ත ලෝකයම ගත්තොත්, ඉරාක දේශය කියන්නේ ත්‍රස්තවාදය දරුණුවටම පවතින්නාවූ රටක්. විශේෂයෙන්ම, ඒකාධිපති පාලක සදාම් හුසේන්ගේ පාලන තන්ත්‍රය බිඳ වැටීමෙන් අනතුරුව ඉරාකය තුල ත්‍රස්තවාදය ඉතාමත් ශීඝ්‍ර ලෙස හිස ඔසවන්න ගත්තා. මේ ත්‍රස්තවාදී සංවිධාන අතුරින්, අන්තවාදී නායක අබු උස්මාන් මෙහෙයවන්නා වූ ISC ත්‍රස්තයන් හැඳින්වූයේ ලොව දරුණුතම ත්‍රස්තවාදී සංවිධානය ලෙසිනුයි. අති නවීන ආයුධ වලින් සන්නද්ධව, අති විශාල භට පිරිසකගෙන් යුතු හමුදාවකින් සැදුම් ලත් මෙම මිලේච්ජ ISC ත්‍රස්තයන්, ඕනෑම අන්දමේ දරුණු ක්‍රියාමාර්ගයක් මගින් ඉරාක දේශයේ බලය අත්පත් කරගැනීමටයි මාන බලමින් සිටියේ.

කිසිවෙකුත් නොසිතූ විරූ මොහොතක, තම මිලේච්ජ හමුදාවත් පිරිවරාගනිමිනි, ISC නායක අබු උස්මාන්, ඉරාකයේ ඉක්රිට් නගරය වෙත ඇතුල් වෙනවා. නමුත්, ඉරාක හමුදා විසින් එල්ල කරන ලද ප්‍රහාර හමුවේ ISC නායක අබු උස්මාන් හට මාරාන්තික ලෙස වෙඩි වදිනවා. සිය නායකයාගේ ජීවිතය බේරාගැනීම පිණිස භට පිරිස විසින් ඔහුව රැගෙන, ආසන්නයේ ඇති රෝහලක් වෙත බලහත්කාරයෙන් කඩා වැදී, එහි සේවයේ නියතු ඉන්දියානු සහ පාකිස්තානු හෙදියන් හතලිස් දෙනෙකු ප්‍රාණ ඇපයේ තබාගෙන, සිය නායකයා වන අබු උස්මාන් සඳහා ප්‍රතිකාර කරන මෙන් තර්ජනය කරනවා. හෙදියන් හැර අනෙකුත් සියළුම දෙනා බලහත්කාරයෙන් රෝහලෙන් ඉවත් කරන්නා වූ මොවුන්, තුන්සීය ඉක්මවන ලද මිලේච්ජ භට පිරිසකගෙන් රෝහල ආරක්ෂා කරමින්, අන් කිසිඳු පුද්ගලයෙකුට රෝහල වෙත ඇතුල්වීම හෝ පිටවීම තහනම් කරමින්, සිය නායකයා හට ප්‍රතිකාර ලැබ සුව වන තෙක් මෙම රෝහල සිය කඳවුර බවට පත්කර ගනු ලබනවා.

මේ සිදුවීම ලැව් ගින්නක් මෙන් ලොව පුරා පැතිරී ගියා. සමස්ත ලෝකයේම අවධානය යොමු වූයේ ඉරාකයේ ඉක්රිට් නගරයේ රෝහල වෙතයි. වෙනතක් තබා, මේ සිදුවීමත් සමගින් ඇමරිකාවේ ධවල මන්දිරය පවා කලබලයට පත්වෙනවා. අවසානයේ සිය විධායක බලය යොදවා, රෝහල වෙත ගුවනින් මිසයිල ප්‍රහාර එල්ල කිරීමට ධවල මන්දිරයෙන් නියෝග කරනු ලබනවා. මෙවැනි තත්වයක් මත, ඉන්දියානු රජය රාජ්‍ය තාන්ත්‍රක ලෙස මීට මැදිහත් වී, සිය හෙදියන් මුදවා ගැනීම පිණිස දින කීපයක සුළු කාලයක් ලබා ගැනීමට සමත් වෙනවා. නමුත්, ලොව දරුණුතම ත්‍රස්තවාදීන්ට එරෙහිව, ඉරාකයේ ඉක්රිට් නගරය වෙත ගොස්, මෙම හෙදියන් මුදවාගැනීමට තරම් පුද්ගලයෙකු සිටීද?

ටයිගර්! ඉන්දීය දේශය විසින් නිෂ්පාදනය කරන ලද විශිෂ්ඨතම සහ භයානකම රහස් ඔත්තුකරුවා! ඉන්දීය රෝ ඔත්තු සේවයේ වාර්තා වලට අනුව වසර අටකට පෙර විදෙස් මෙහෙයුමකදී මියගොස් ඇතැයි සලකනු ලබන්නේ. නමුත්, ඉක්රිට් රෝහලේ ප්‍රාණ ඇපයට තබාගෙන සිටින්නා වූ හෙදියන් මුදවා ගැනීම පිණිස, මෙතක් කාලයක් පුරාවට ලොවෙන් වසන්වී සිටි ටයිගර් නම් වූ සටන්කරුවාව නැවත කරලියට කැඳවාගෙන පැමිණෙනවා. මේ මෙහෙයුම සඳහා ටයිගර් පැමිණෙන්නේ තනියෙන් නම් නෙමෙයි. ඉන්දීය යුධ හමුදාව සතුව සිටින්නා වූ අංක එකේ අති දක්ෂ ස්නයිපර් සෙබලා, පුපුරන ද්‍රව්‍ය පිළිබඳව ලොව අංක එකේ විශේෂඥයෙක් සහ ඇමරිකාවේ නාසා ආයතනයට බැඳීමට තරම් අති දක්ෂ හැකියාවකින් පරිපූර්ණ වූ පරිඝනක ක්ෂේත්‍රයේ ප්‍රවීණයෙක් සහ පාකිස්තානු දේශයේ රහස් ඔත්තුකාරිණියක් වන සිය ආදරණීය බිරිඳ සමගිනුයි ටයිගර් මේ දැවැන්ත මෙහෙයුම සඳහා ඉරාකය බලා පිටත්ව යන්නේ. හැමෝටම දඩයම් කරන්න පුළුවන්… ඒත්, කිසිම කෙනෙක්ට ටයිගර් වගේ දඩයම් කරන්න බැහැ. නමුත්, ටයිගර් මේ අතගහන්නේ සියදිවි නසාගැනීමේ මෙහෙයුමකට. දින දෙකක් වැනි සුළු කාලයක් ඇතුලත, ලොව අංක එකේ දරුණුතම ත්‍රස්තවාදීන්ගේ ග්‍රහණයෙන් හෙදියන් පිරිසක් මුදවා ගැනීම. සැබවින්ම මෙය මේ නිර්භීත රහස් ඔත්තුකරුවාගේ අවසාන මෙහෙයුම බවට පත්වේවිද?

ඒ වගේම, අමතර කාරණාවක් වශයෙන් සල්මාන් ඛාන්ගේ මේ වසර ගැන කියනවා නම්, ඔහුගේ මෙම බොක්ස් ඔෆිස් වාර්තා තවත් අලුත් කල හැකියැයි සිතිය හැකි, Race 3 සහ Dabangg 3 යන චිත්‍රපට ද්විත්වය මෙම වසරේ නිකුත් වීමට තිබෙනවා. මෙතනින් Dabangg චිත්‍රපටිය විශේෂයි. මොකද කියනවා නම්, 2009 වෙනකම් ආදායම් අතින් අතිශය පසුබෑමක සිටි සල්මාන් ඛාන්, මේ Dabangg චිත්‍රපටයත් සමගින් තේරුම් ගත්තා තමන් උචිත වෙන්නේ මොන වගේ චිත්‍රපට රටාවකටද කියලා. මේ ආකාරයෙන් පටන්ගත්ත සල්මාන්ගේ දෙවැනි ගමන, මේ වෙනකොට ඉන්දීය චිත්‍රපට ක්ෂේත්‍රය තුල ඔහුව සල්ලි උනන ධන උල්පතක් බවට පත්කරලා හමාරයි.

Tiger Zinda Hai චිත්‍රපටය අදායම් අතින් කොච්චර සාර්ථක වුනත්, නිෂ්පාදකයින් මෙම චිත්‍රපටිය තුලින් මීට වඩා වැඩි ආදායමක් බලාපොරොත්තු වෙලා තියෙනවා. නමුත්, හොඳ දෙයක් කරනකොට අත දෙන්න ඉන්න පිරිසට වඩා කකුලෙන් අදින්න බලාගෙන ඉන්න පිරිස තමයි වැඩි. ඉන්දීය වෙබ් අඩවි වාර්තා කරන අන්දමට, චිත්‍රපටය නිකුත්වෙච්ච වහාම, කුමන්ත්‍රණකාරී පිරිසක් විසින් මෙම චිත්‍රපටය සඳහා දැවැන්ත කඩාකප්පල්කාරී ක්‍රියාවන් සිදුකරගෙන ගිහිල්ලා තියෙනවා. විශේෂයෙන්ම, Imdb වෙබ් අඩවිය තුල ව්‍යාජ ගිණුම් මගින් මෙම චිත්‍රපටයේ imdb අගය ඉතාමත් පහල අගයක් සටහන් කරමින්, මෙම චිත්‍රපටය නරඹා මුදල් නාස්තිකර නොගන්නා ලෙස සටහන් තබමින්, ප්‍රේක්ෂකයා මෙම චිත්‍රපටය නැරඹීමෙන් වළකාලන්න දැවැන්ත උත්සාහයක් ගෙන තිබුණා. හේතුව මොකක්ද කියලා නොදන්නව වුනත්, චිත්‍රපටයේ imdb අගය සහ ආදායම් වාර්තා දිහා බැලුවාම මෙම කඩාකප්පල්කාරී ක්‍රියාව යම් තරමකින් හෝ සාර්ථක යැයි පවසන්න පුළුවන්. අති දැවැන්ත මුදලක් වියදම් කරලා, ඒ ඒ ක්ෂේත්‍රයන්ගේ ඉන්න ඉහළම පෙළේ විශේෂඥයින් ගෙන්වලා, ජාත්‍යන්තර ප්‍රමිතීන්ට අනුව ඉහළම ආකාරයෙන් නිෂ්පාදනය කරපු චිත්‍රපටයක්, එදා මෙදා තුර බොලිවුඩ් චිත්‍රපට ඉතිහාසයේ බිහිවූ දැවැන්තම ක්‍රියාදාම චිත්‍රපටය ලෙස හඳුවන්න හැකියාව තියෙන චිත්‍රපටයක්, “Most Anticipated Movie of the Year” ලෙස ඉන්දීය සිනමා විචාරකයින් හඳුන්වා දීපු චිත්‍රපටයක්, මීට වඩා ආදායම් අතින් සාර්ථක වෙන්න තිබුණා කියලයි මගේ නම් මතය. නමුත්, මේ සියලු බාධක මධ්‍යයේ Imdb දර්ශකයේ 6.6 ක අගයක්ද, ගූගල් පරිශීලකයින්ගේ 87% ක මනාප අගයක් ලබාගන්නද, Rotten Tomatoes වෙබ් අඩවියේ 67% ක අගයක් ලබාගන්නද මෙම සිනමා නිර්මාණයට හැකියාව ලැබුණා.

එහෙනම්, බොලිවුඩ් සිනමා රසිකයෙක් නම් කිසිම විදියකින් මේ චිත්‍රපටය මගහැර ගන්න එකක් නැහැ කියලා හිතනවා. ප්‍රථම වතාවට තමයි බොලිවුඩ් සිනමාවෙන් මෙවැනි දැවැන්ත සිනමා නිර්මාණයක් එළි දැක්වෙන්නේ. බොලිවුඩ් සිනමා රසික ඔබට අනිවාර්‍යයෙන්ම මේක නැවුම් වූ සුවිශේෂී සිනමා අත්දැකීමක් වේවි නිසැකවම. එහෙනම්, ගිහිල්ලා එන්නම්. හැමෝටම ජය!

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray  | 720p | x264 | 1.5GB |

127A70F77F1ABD85934C3F1A530668B0F225E38B

 Direct Download

| Bluray | x264 | 480p | 471MB |

| Bluray | x264 | 1CD | 698MB |

| Bluray | x265  | 720p | 1GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Tiger Zinda Hai (2017) | රුදුරු ඉරාක බිමේ, හෙදියන් මුදවා ගැනීමේ මාරක මෙහෙයුම – Bluray Update

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!