Desperado (1995) | බිහිසුණු ගිටාර් වාදකයා!

පියුමාල් දිසානායක සොයුරාගේ ලිපිය…

හලෝ කොහොමද කස්ටිය? පරණ උනත් ගොඩක් ජනප්‍රිය ෆිල්ම් එකක් නිසා මේක අරන් එන්න හිතුනා.ඇත්තටම ගොඩක් ජනප්‍රිය වෙන්න හේතුව තමා මේකේ මුලින් තියෙන අපි හැමෝම ආසා ඒ සින්දුව. සින්දුව බලන්නකෝ. එතකොට හිතෙයි අප්පද බොල එතකොට ඒකද මේ ෆිල්ම් එක කියල. කතාව ගැන ටිකක් කෙටියෙන් කියන්නම්. තමන්ගේ පාඩුවේ ඉන්න ගිටාර් වාදන ශිල්පියෙක්ගේ පෙම්වතිය මරල දානවා.ඒ වගේම ඔහුගේ අතටත් වෙඩි තියනවා.මේ සිද්ධිය නිසා ඔහු ඒ වෙඩි තියපු කල්ලියේ ප්‍රධානියා හොයාගෙන යනව. ඒක තමා කතාව. ෆිල්ම් එකේ සමහර තැන් අයින් කරන්න වෙලා තියෙනවා ප්‍රමිතිකරණයේදී. මොකද ලේ පෙන්නන්න දර්ශන වගේම වෙඩි තියාගන්න දර්ශන වැඩියි. මේ ෆිල්ම් එක එලියට එන්නේ 1992 තිරගත වුන El Mariachi ෆිල්ම් එකේ දිගුවක් විදිහට. බලල ඇතිනේ ඒක. ප්‍රධාන නළුවා තමා අපි හැමෝම දන්න සෝරෝ චරිතයට පණ පොවපු Anthonio Banderas. එයා ගැන ඉතින් කියන්න දෙයක් නෑනේ. ෆිල්ම් එකේ තියෙන ගිටාර් සීන් හැම එකක්ම කරන්නෙත් එයාම තමා. ඊට අමතරව grown ups එකේ අපි දැකපු Salma Hayek.Fast five,HItmans bodyguard එකේ දැකපු Joaquim de Almeida රංගනයෙන් දායක වෙනවා.ආ තව Danny Trejo(Death race) එහෙමත් ඉන්නවා, ඇක්ෂන් උපරිමයෙන් තියෙන ෆිල්ම් එකක් තමා මේ.

තිර රචනය වගේම අධ්‍යක්ෂනයත් ගොඩක් මෙක්සිකන් ෆිල්ම් කරපු Robert Rodriguez තමයි කරලා තියෙන්නේ. බලල ඇතිනේ එයාගේ Sin city,El mariachi,Once upon a time in Mexico එහෙම. මියුසික් ගැනත් නොකියම බෑ, මොකද ෆිල්ම් එකේ රස ගොඩක් වැඩිවෙනවා මියුසික් වලින්. Los Lobos ලා තමයි මියුසික් කරලා තියෙන්නේ. imdb 7.2 අගයක් වගේම Rotten tomatoes 62% අගයක් අරගෙන තියෙන මේ ෆිල්ම් එක බලන්න කියල හැමෝටම ආරාධනා කරනවා. බලල කියන්නකෝ කොහොමද කියල.බයිස්කෝප් ඇඩ්මින් මඩුල්ලටත් බොහොම ස්තූතියි මේක කරන්න ඉඩදුන්නට. ජයවේවා හැමෝටම. ආයේ එකකින් මුණගැහෙමු.

පෙර පළවූ ලිපිය…

අද ඔයාලට කියන්න හිතුන ‘ක්ලැසික් මූවි’ එකක් ගැන..මේක පරණ උනත් අමුතු ගතියක් තියෙන චිත්‍රපටියක්..මේ ෆිල්ම් එක ගැන කතා කරනකොට කතා නොකරම බැරි දෙයක් තමයි මේකෙ තේමා ගීතය..ෆිල්ම් එක ගැන වචනයක් වත් අහල නැති උනත් ඔයාල මේ සින්දුව නම් අනිවාර්යෙන් අහල ඇති..IMDB රේටින්ග්ස් වල 7.0/10 ක් ලබාගෙන තිබෙන මේ චිත්‍රපටයේ කතාව ගෙවෙන්නෙ මෙන්න මෙහෙමයි..

එක්තරා තැබෑරුමකට ඇතුලුවෙන පුද්ගලයෙක් එහි සිටින පිරිසට කතාවක් කියන්න ගන්නව..මේක බොහොම රසවත් කතාවක්,මේ කතාවෙන් කියවෙන්නෙ ගිටාර් කේස් එකක අවි ආයුධ පුරවගත්ත විශාල මෙක්සිකානුවෙක් ගැනයි..මේ කතාව අහන තැබෑරුමේ ඉන්න හැමෝම බය වෙනව..

ඔන්න ඒ සිද්දිය එතනින් ඉවරයි..දැන් වෙත් තැනක..එක්තරා සමාජ ශාලාවක ගිටාර් වාදයකයන් කිහිපදෙනෙක් ඉන්නව..මැරයන් පිරිසක් විසින් මේ එක් වාදකයෙකුගේ පෙම්වතිය මරා දමනව,ඔහුගෙන් තදබල ලෙස පලිගන්න චේතනාවක් ගිටාර්වාදකයගෙ හිතට එනව..

මේ පැටලිලි සහගත විස්තරය චිත්‍රපටයේ මුල් විනාඩි කිහිපයේ වෙන දේවල් විතරයි..මේ සිදුවීම් එකට සම්බන්ද වෙන අපූරුව ඔයාලට බලන්න පුලුවන් Desperado බාගත්තොත්.! ක්‍රියාදාම තොග පිටින් තියෙන ෆිල්ම් එකක්..වෙනසකටත් එක්ක මේක බලන එක හොදයි කියල තමයි මම නම් කියන්නෙ..

මේ චිත්‍රපටයේ තේමාගීතය මෙතනින් අහල බලන්නකො..

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| BluRay | x264 | 720p | 809MB | YIFY |

B3FCB9BB3AFA6869B373C41DE088EDC8E60987F9

 Direct Download

| BluRay | x264 | 720p | 809MB | YIFY |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Desperado (1995) | බිහිසුණු ගිටාර් වාදකයා!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!