Teenage Mutant Ninja Turtles – අපි රජ ඉබ්බෝ Movie Collection

1.Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) | සහෝදරත්වය….

අනික් කතා කියන්න කලින් හැමදාම වගේ පොඩ්ඩක් මේ රජ ඉබ්බෝ ගැන වටපිටාව බලලා ඉම්මු. Turtle කියන ඉංග්‍රීසි වචනයේ සිංහල අරුත වෙන්නේ කැස්බෑවා හැබැයි ඉතින් අපි රුපවාහිනියේ දැක්කේ ඉබ්බා හැටියට. කොහෙන්ද මෙයාලා එන්නේ, මුලින්ම චිත්‍රකතා පොතක් හැටියට මෙයාලා මෙලොව එලිය දකින්නේ 1987 වගේ බොහොම ඈත කාලේ. ඒ Kevin Eastman හා Peter Laird අතින්. මේ මානවත්වරෝපිත කැස්බෑවා නම් වෙන්නේ යුරෝපයේ පුනරුද සමයේ උන්න කළාකරුවන් සිව්දෙනෙකුගේ නමින්. ඒ ලියනාඩෝ, රෆායෙල්, ඩොනටෙලෝ හා මයිකල්ඇන්ජලෝ ලෙසින්. පසුව ටෙලි කතා මාලා, චිත්‍රපට වගේම පරිගණක ක්‍රීඩා බවටත් මේ උදවිය පරිවර්තනය වුනා. මේ මෑතක් වෙනකම් මෙයාලගේ ජනප්‍රියත්වය බොහොම ඉහලින් තිබ්බ කාලය ලෙස සැලකුනේ 80 දශකයේ අග භාගය හා 90 දශකය. නිපදවුණ චිත්‍රපට සංඛ්‍යාව 5ක්.

නමුත් Jonathan Liebesman සිනමාවට නැවත වරක් මේ සහෝදරයන් හදුන්වා දීමත් එකක් ඔවුන් නැවතත් තරු බවට පත් වුනා (හැබැයි ඉතින් මේ වෙනකොට බොහොම සාර්ථකව දිවයන අලුත් ත්‍රිමාන ටෙලි කතා මාලාවක් නැතුවම නෙමෙයි ඉතින්). මේ වනවිට IMDB දර්ශකයේ 6.4 ක වගේ අගයක් ලබාගෙන තියෙන, ප්‍රදර්ශනය ආරම්භ වූ සතියෙම මිලියන 65 (මේ වන විට ලොව පුරා උපයා ඇති ආදායම මිලියන 349 කට අධිකයි, නිෂ්පාදන වියදම මිලියන 125 ) කට අධික අදායමක් උපයන්න සමත් වුන චිත්‍රපටයේ කතාව කොහොමද බලමු තව පමා නොකර.

ඒප්‍රිල් ඕ’නීල් කියන්නේ මාධ්‍යවේදිනියක් හැබැයි ඉතින් ඇයට ලැබෙන්නෙම බොහොම නොවැදගත් ප්‍රවෘත්ති. මේ කාලයේම පා කල්ලිය නමින් සංවිධානයක් තමුන්ගේ මැරකම් නිව්යෝක් නගරය පුරා පතුරවමිනුයි ඉන්නේ. දවසක් දා මේ කල්ලියේ හොර ජාවාරමක් දකින ඒප්‍රිල්ට තවත් අදහා ගන්න බැරි දෙයක් දකින්න වෙනවා ඒ මේ කල්ලියට විරුද්ධව සටන් කරන්නෙක්. හැබැයි ඇය මේක තමුන්ගේ නාලිකාවේ උපවියට කිව්වට ඔවුන් ගන්න ගන්නේ නැහැ… ඇයට රැකියාව අහිමි වෙනවා කොහොම හරි…. පා කල්ලියේ අරමුණ නගරයට විෂා වායුවක් මුදා හැරිමයි… සැකස් නම් ධවනත් විද්‍යාඥයා නගරය බෙගාරනිම වෙනුවෙන් මුදල් යොදවන්නෙක්… මේ හැමෝම එකිනෙකට සම්බන්ධයි…

හැබැයි ඉතින් මම ඔන්න අපේ වීරයෝ ගැන හිතා මතා මොකුත් නොකියා හිටියා ඒ ඔබට බලන්න ඕනේ නිසාවෙන්… බලන්නකෝ මේ සෙසු චරිත කොහොමත් වීරයන් හා එකතු වෙන්නේ කියලා. තවත් දෙයක් කියන්නම ඕනේ කලින් දැක්ක ඉබ්බෝ වගේ නම් නෙමෙයි මේ වතාවේ ඉබ්බෝ පුදුම හැඩිදැඩි ඒ වගේම පවුලේ සැමට බලන්න හැකි තරම් විනොදාත්මකයි ඒ වගේමයි ක්‍රියාදාම කෝටියයි හැබැයි පරිගණක සජීවිකරණ හා ත්‍රිමාන රූ පුදුමයි…

2.Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016) | අපි රජ ඉබ්බෝ 2

චිත්‍රපටය ගැන කතා කරනවා නම් ඉතින් අමුතුවෙන් කියන්න ඕන නැනේ. Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) චිත්‍රපටයේ දෙවන කොටස විදියට තමා මේක නිර්මානය වෙන්නේ. ඔයාල එකෙන් දකින්න ඇතිනේ ශේඩර් නිව්යෝක් වල කරපු විනාශයත් අපේ මේ ඉබ්බෝ හතරදෙනා එයාව පරද්දලා මිනිස්සු ආරක්ෂා කර ගත්ත හැටිත්. මේ චිත්‍රපටය පටන් ගන්නේ එතනින්. ඒ ශේඩර්ගෙන් නිව් යෝක් බේර ගත්ත අවස්ථාවේ මිනිස්සු අතරේ ප්‍රසිද්ද උනේ වේරන් ෆෙන්වික් කියන කැමරා ශිල්පියා ඒ වැඩේ කළා කියලනේ. ඉබ්බෝ හතරදෙනා ගැන කවුරුවත් දන්නේ නැ. ඉතින් එයාල සැඟවිලා ඉඳගෙන නිව් යෝක් ආරක්ෂා කළා. කොහොම හරි නඩු විබාගෙන් පස්සේ ශේඩර් හිරගෙට අරන් යනවා මේ චිත්‍රපටියේ. ඒ වාහනේම බිබොබ් සහ රොක් ස්ටෙඩි කියන නමගිය අපරාධ කාරයෝ දෙන්නත් අරන් යනවා. බැක්ස්ටර් ස්ටෝක්මන් කියල විද්‍යාඥයා උත්සහ කරනවා ශේඩර් බෙර ගන්න. ඒ වෙලාවේ අත්වැරදීමකින් එයා කරන්ග් කියන පිටසක්වල ජීවියෙක් හමුවෙනවා. ඉතින් කරන්ග් ගේ ටෙක්නෝඩ්‍රම් කියන උපකරණය මාර්ගයෙන් පෘතුවිය පාලනය කරන්න හදන ශේඩර් ආපහු ලෝකෙට ඇවිල්ල ටෙක්නෝඩ්‍රම් උපකරණය හදන්න උත්සාහ ගන්නවා. මොකද ඒක දැනටමත් පෘතුවියේ තියෙන්නේ කොටස් තුනකින්. ඉතින් එක හදන්න ගන්න උත්සාහයත් එයාල ලෝකේ විනාස හදන එක අපේ ඉබ්බෝ ටික නවත්තන විදියත් තමා මේ චිත්‍රපටය. තව අමතක උනා බිබොබ් සහ රොක් ස්ටෙඩි වල් ඌරෙක් සහ රයිනෝ කෙනෙක් බවට පත් වෙනවා. තව මයිකි කියන ඉබ්බෝන්ගේ පොඩි එකා කෙලින පිස්සුත් මේකේ තියනවා. වේගවත් ආකාරයෙන් යන චිත්‍රපටයක්. වෙලාව යනවා දැනෙන්නේ වත් නැ.

ට්‍රාන්ස්ෆෝමර් හදපු මයිකල් බේ තමා මේකත් නිෂ්පාදනය කරලා තියෙන්නේ. මේඝන් ෆොක්ස් සහ අපි රෙස්ලින් වලින් දැකල තියන ශිමස් මේ මේ චිත්‍රපටයේ රඟපානවා. තව ගොඩක් ජනප්‍රිය චරිත ඉන්නවා. දෙදහස් දහසයේ ජුනි මස තුන්වන දින තමා මේක තිරගත වෙන්න පටන් ගත්තේ. මිලියන එකසිය තිස්පහක් වියදම් කරලා දැනට මිලියන දෙසිය තිස් හතක් හොයල තියනවා. IMDb අගය 6.2 අරන් තියන චිත්‍රපටයක්. අන්තර්ජාලයේ වීඩියෝ පිටපත් කිහිපයක් තියනවා. එත් තියෙන්නේ එකම ඉංග්‍රීසි උපසිරසි ගොනුවක් විතරයි. ඒකත් ස්පාඤ්ඤ බාසාවෙන් ස්වයංක්‍රිය පරිවර්තයක්. ඉතින් වචන වැරදියි. ඒවත් හදන් මේක කරන්න ලොකු වෙලාවක් කියා. එත් ගොඩක් සතුටුයි මට මොකද මේක සත්තු ඉන්න චිත්‍රපටයක්. ඔයාලට මොන ජාතියේ චිත්‍රපට දුන්නත් ගොඩක් ආස සත්තු ඉන්න චිත්‍රපට වලට හින්දා.

හොඳයි ඉතින් ලිපිය දිග වැඩි උනා.මම නවතින්නම්. කියනන් තියෙන්නේ තව දෙන්න ඕන චිත්‍රපට එකතුවක් මගේ හිතේ තියනවා. ඒ වගේම කමෙන්ට් හරහා ඔයාල මට පුළුවන් නම් කරන්න කියපු චිත්‍රපට ලිස්ට් එකකුත් තියනවා. ඉතින් පුළුවන් විදියට ඒවා අරන් එන්නම්. ඒත් මේ වේගෙන් නම් නෙවි. එත් සතියට එකක් හෝ දෙකක් කොහොමහරි අරන් එන්න බලන්නම්. දැන් පුරුද්දකට වගේ ගිහින් තියෙන්නේ උපසිරසියක් කරන එක. සුපුරුදු විදියට කියන්න තියෙන්නේ ඔයාල කමෙන්ට් හරහා දාන අදහස් විතරයි මම ඇතුළු උපසිරසි දාන ඔක්කොම අයට ලැබෙන්නේ. ඉතින් උපසිරැසිය බාගත කරන ගමන් වචනයක් දෙකක් මගින් ඔයාලගේ අදහස් ප්‍රකාශ කරලා යන්න අමතක කරන්න එපා. ඔන්න මම ගියා.

බුදු සරණයි ….!

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

1.Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) | සහෝදරත්වය…

Torrent Download

| Bluray | x264 | 720p | 805MB | YIFY |

15145E7B7C9CDC81C0FE4C1790F5155908AFB4BB

Direct Download

| Bluray  | x264 | 720p | 805MB | YIFY |

2.Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows (2016)

Torrent Download

| Bluray | x264 | 720p | 828MB | YIFY |

4549BB1EE6C8E89F03E161CC3D4137A1BBE5D8D4

Direct Download

| Bluray  | x264 | 720p | 828MB | YIFY |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!