Magalir Mattum (2017) | එයාලත් එහෙම තමයි

මගලීර් මට්ටුම්, මේ චිත්‍රපටිය අධ්‍යක්ෂණය බ්‍රම්මා ජි. නිෂ්පාදනය කරන්නේ වෙන කවුරුවත් නෙවෙයි සූර්යා තමයි. සූර්යා නම් නම් චිත්‍රපටිය දකින්න ලැබෙන්නෙත් ඉඳහිට. S3 (2017), 24 (2016), Pasanga (2015) අවුරුද්දකට චිත්‍රපටි උපරිම 2ක් වගේ.

මේ චිත්‍රපටියේ ප්‍රධාන නිළිය ජෝතිකා. විවාහයෙන් පස්සේ සිනමාවේ ඒතරම් ක්‍රියාශීලි නැහැ. කොහොම හරි 36 Vayadhinile (2015) චිත්‍රපටයෙන් නැවත සිනමාවට අවතීර්ණ වුනත් ඇයව ආපසු වතාවක් හමුවෙන්නේ මේ Magalir Mattum (2017) චිත්‍රපටියෙන්. මේ චිත්‍රපටයේ විශේෂත්වය තමයි සිනමාවෙන් බොහෝ දුරට ප්‍රධාන චරිතයෙන් අතහැරුණු නිළියන් චිත්‍රපටයට යොදා ගෙන තිබෙනවා, (වයස්ගතවීම සහ විවාහ ජීවිතය නිසා). භානුප්‍රියා, ඌර්වාසි, සරන්‍යා වගේම ජෝතිකාත්. සරන්‍යා නම් චිත්‍රපටියක අම්මාගේ චරිතයට අනිවාර්යයෙන් ඉන්නවා. ඌර්වාසිත් ඒ අතරින් පතර.

කතාවේ තේමාව නම්, මඟහැරුණු යාළුවන් තිදෙනෙකු අවුරුදු 38කට පස්සේ ආපහු එක්කාසු වීමයි. කතාවේ යාළුවෝ තුන් දෙනාගෙන් කෙනෙක් ගෝමාතා. අපේ නිළිය ප්‍රභාවතී, එයා ගෝමාතාගේ පුතා එක්ක විවාහ වෙන්න ඉන්නේ. මෙයා ඒ වගේ ඇනකොටාගන්න ලේලියක් නෙවෙයි හරි පුදුම ලේලියක්. නැන්දම්මා-ලේලි දෙන්නා හොඳ යාළුවෝ. කතාවේ ගෝමුගේ පුතා රස්සාවකට පිටරට යනවා. ගෝමු ගෙදර තනිවම ඉන්න නිසා එයා වෙන්ඩ-ලේලිව ගෙදර එක්කන් එනවා.

ප්‍රභා සමාජ සේවිකාවක්. ප්‍රභා එයාගේ යාළුවෝ අමීනා, ප්‍රතාප් දෙන්නත් එක්ක සමාජ සේවා වැඩසටහන් කරනවා. ප්‍රභා නිකමට වගේ ගෝමුගෙන් එයාගේ යාළුවෝ ගැන අහනවා. ෆේස්බුක් එහෙම හොයලා බලනවා. කාන්තා සුභසිද්ධිය ගැන එයා වැඩියෙන් උනන්දු නිසා ගෝමුගේ ප්‍රශ්නය ගැනත් එයා ටිකක් හිතනවා. එයාගේ පරමාර්ථය අතීතයේ වෙන්වුණ මේ මිතුරියන්ව එකතු කිරීමයි. කොහොම හරි ප්‍රභා මේ අයගෙන් කෙනෙක්ව ෆේස්බුක් එකෙන් හොයාගන්නවා. ඉතින් අනිත් මිතුරිය වත් හමුවෙයිද? මේ ගමනේ ඉස්සරහට එන බාධක මොනවද? ඔයාලා බලන්නකෝ

මේ චිත්‍රපටියේ හැඟීම් බර වගේම විනෝද ජනක අවස්ථා එහෙමත් තිබෙනවා. ගොඩක් දුරට කොමඩියක් කියන්නත් පුළුවන්. චිත්‍රපටයේ තේරුම නම් “කාන්තාවන්ට පමණයි!” ඒත් මේක පිරිමි අයත් බලන්නම ඕනේ. කාන්තාවන්ට කරන අසාධාරණ කම්, වෙනස් කම් එහෙම පෙන්වන්න. ඒත් මේ චිත්‍රපටියේ සමහර කරුණු තියෙනවා මාතෘත්වය සම්බන්ධ අදහස් ටිකක්. මොකද අපේ අම්මලා නම් දරුවෙක් බරක් විදිහට සළකන්නේ නැහැ. හැබැයි සැමියගේ පයේ දූවිල්ලක් වෙන්න ඕනේ නැහැ කියන අදහසට එකඟ වෙන්න ඕනේ. ඒ වගේම උපසිරැසිය දෙන්න පරක්කු වුණාට සමාවෙන්න ඕනේ, මොකද සති දෙකක් තිස්සේ ගහගෙන ඇවිත් හදිසියේ ම මගේ අතින් මුල් ෆයිල් එක මැකිලා ගියා. ආපහු සතියකින් තමයි මේක ගැහුවේ

ඉතින්… ආයෙත් මේ වගේ චිත්‍රපටියක උපසිරැසක් සමඟ හමුවෙන්නම්. ඔබේ අදහස් දක්වන්නත් අමතක කරන්න එපා! කලින් මම කරපු චිත්‍රපටියට අදහස් දැක්වූ හැමෝට ම ස්තූතියි! සිසිල අයියා ඇතුළු සියලුම බයිස්කෝප් හැමෝටම ස්තූතියි!

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | SD | 400MB | 

797C3E20E8E66DFC05EC926EBEFC42557498A2E 

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB | 

8AF9A8A24D100ECBDC5591CF406473808BE5365E

 Direct Download

| HDRip | x264 | SD | 400MB | 

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB | 


| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB | 

| HDRip | x264 | 720p | 2.8GB | 

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Magalir Mattum (2017) | එයාලත් එහෙම තමයි

 • January 2, 2018 at 09:58
  Permalink

  Patta <3

  Reply
 • January 31, 2018 at 15:02
  Permalink

  sinhalen wetenne nene

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!