Ippadai Vellum (2017)| නොවැම්බර් 15 බෝම්බ ප්‍රහාරය

බයිස්කෝප් සිංහලෙන් සමඟින් අත්වැල් බැඳන් සිටිනා අප සහෘදෘයින් සියලු දෙනාට සුභ දවසක් වේවා..!! එසේ නම් අදත් මා ඔබ හමුවට මේ වෙබ් අවකාශයට පැමිණියේ 2017 වසර අවසාන වන්නට මත්තෙන් පැමිනි තවත් ඇක්ෂන් සහ ත්‍රිලර් යන කාණ්ඩ යටතේ නිමැවුනු දමිළ සලරුවක් සමඟින්..! එසෙ නම් මෙම සලරුව මාහට උපසිරැසි ගැන්වීම සඳහා වෙන් කර දුන් කවදත් මට උදව්කරන අප ඇඩ්මින් මඩුල්ලේ සිසිල ප්‍රසාද් සහොට විශේෂ ස්තුතිය පිරිනමන අතරම මෙය රැගෙන ඒමට මඳක් ප්‍රමාදවීම ගැන කණගාටුව ප්‍රකාෂ කරමින් සමාව අයැදිමින් චිත්‍රපටයේ කතාව දෙසට මා අවදානය යොමු කර සිටිනවා.

2017 නොවැම්බර් මස 09 වන දින තිරගත කරන ලද මෙම චිත්‍රපටය සඳහා IMDB අගය 5.9 ක් ලබාගැනීමට සමත්ව තිබෙනවා. බොක්ස් ඔෆිස් ආදායම ඉන්දීය රුපියල් කෝටි 09 ක් උපයා තිබෙන අතර මෙය ගෞරව් නාරයන් යන අධ්‍යෂවරයා විසින් අධ්‍යක්ෂන සහ රචන සිදු කර ඇති අතර මෙහි නිෂ්පාදන පිරිවැය ඒ සුභාස්කරන් විසින් කර ඇත. මෙහි ප්‍රධාන චරිත Udhayanidhi Stalin හා Manjima Mohan විසින් රඟදකවන තවත් අප දන්නා කියනා දමිළ සිනමාවේ බොහොමයක් දෙනා සෙසු චරිතයන් රඟ දක්වනවා මුලින් ම පැවසිය යුතු දෙයක් නම් මෙම චිත්‍රපටිය ආරම්භවු මොහොතේ සිට අවසාන මොහොත දක්වාම කුතුහලයෙන් සහ හාස්‍ය උත්පාදනයෙන් නොඅඩු සලරුවක් වඟ එසෙනම් මෙහි කතාව දෙසට අවදානය කර බලමු. උතුරු ඉන්දියාවේ නයිනි බන්ධනාගාරය පුපුරවා පැනයන චෝටා නම් ත්‍රස්තවාදීයා දකුණු ඉන්දීයාවට පැමිණෙනවා දකුණු ඉන්දියාවේ චෙන්නයි හි පොලිසිය විසින් මෙම ත්‍රස්ථයා අල්ලාගැනීමට හදිසි නීතියද ක්‍රියාත්මක කරනවා මේ අතර දකුනු ඉන්දීයාවේ චෙන්නයි හි සිටින මධුසුදනන් නොහොත් මධු භාර්ගවී නොහොත් බාරු මේ දෙන්නා පෙම්වතුන්..! මධු මෘදුකාංග ඉංජිනේරුවකු ‍ලෙස මෘදුකාංග සමාඟමක රැකියාව කරන අතර මධ්‍යම පන්තියේ පවුලක කෙනෙකු වනවා බාරු නොහොත් භාර්ගවී ඉහල පෙලේ පවුලක කෙනකු වන අතර බාරුගේ අයියා මොවුන් දෙදෙනාගේ ආදරයට සිටින එකම සතුරාද වනවා. තියුණු බුද්ධියක් ඇති මධු තමන්ට පැමිණෙන විවිධ කරදර වලින් ගැලවීමටද දක්ෂයෙක්.! ඒ අතර හදිසියේම මධුට තම රැකියාවද අහිමි වනවා. මේ අතරම බාරුගේ අයියාගේ විරොදතාව මැද බාරු නොවැම්බර් 15 දින මධු සමඟ විවාහ ගිවිස ගැනීමට තීරණය කරනවා. කෙසේ නමුත් චෝටාගේ දකුනු ඉන්දියාවට පැමිණීම නිසා මොවුන් සිතුපැතු දේ ඒ අයුරින්ම මොවුන්ට සිද්ද කර ගැනීමට හැකි වෙයිද..? නැහැ මොවුන්ගේ ජිවිත ඉතාමත් අවසනාවන්ත ලෙස විවිධ පැතිවලට ගොස් සම්පූර් ණයෙන්ම වෙනස් වී යනවා එපමණක් නොව පවුල් වල උදවිය පවා ඒකෙන් දුක්විඳිනවා නමුත් මධු තම බුද්ධිය පාවිච්චි කර මේ ගැටලු වලින් නිදහස් වන්නට මඟ සලසා ගන්නේ කෙසේදැයි කියා චිත්‍රපටය නරඹාම දැනගන්නා ලෙසට මා ඔබ සැමගෙන් ඉල්ලා සිටිනවා. මුලින් කීවාක් මෙන් සිදුවු ප්‍රමාදය ගැන දැඩි ලෙස කණගාටුව ප්‍රකාෂ කරන ගමන් රාජකාරි බහුලත්වය මැදම තවත් සිනමා සිත්තමකින් හමුවන බලාපොරොත්තුවෙන් අදට මා ඔබෙන් සමුගන්නවා. ඔබ සැමට කඳ සුරිඳු පිහිටයි..!!

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip| x264 | 1CD |700MB |

                               A77946EF460F9CD246ADA968A582188DD545B809            

Direct Download

| HDRip | x264 | SD | 400MB |

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Ippadai Vellum (2017)| නොවැම්බර් 15 බෝම්බ ප්‍රහාරය

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!