Geo-Disaster (2017) | ලෝක නාශක අඳුරු පදාර්ථය

 

ඉතිං හිතවතුනි, ගොඩක් කාලයක් බයිස්කෝප් වෙබ් අඩවියෙන් උපසිරසි අරං ඒවා බලන ගමන් මමත් හිතුව එකක් කරන්න කියල . මේ චිත්‍රපටය 2017 ඔක්තෝබර් 3න් වනදා තමයි ඇ.එ.ජ. තුළ ප්‍රදර්ශනය ආරම්භ කලේ. මේක Action , Drama ,Sci-Fi යන වර්ගීකරණයන්ට අයත්වන සළරුවක්. මෙහි ධාවන කාලය මිනිත්තු 87ක් පුරා දිව යනවා. Thunder levin විසින් මේකෙ තිර රචනය හා අධ්‍යක්ෂණය කරල තියනවා . Matthew Pohlkamp, Natalie Pelletier, Erich Riegelmann, Maggie Rose Hudson යන අය මේකෙ ප්‍රධාන චරිත වලට පණ පොවනවා. තවත් මේ චිත්‍රපටය ගැන කියනවනම් මේක අඩු පිරිවැයකින් කළ නිෂ්පාදනයක් . Graphic අනෙක් චිත්‍රපට තරම්ම නැති උනත් මේකෙ කතාව ඇතුලෙ තවත් සංවේදී කතාවකුත් තියනවා .

මේකෙ කතාව පැත්තට හැරුනොත්, කතා නායකයා වෙන මැට් මේසන් තම බිරිඳගේ මරණයෙන් පසු ජොවානා නම් එයාගෙ ක්‍රීඩා උපදේශක වරියව විවාහ කරගන්නවා. ඒ වෙනකොටත් මැට් දරුවන් තුන්දෙනෙකුගෙ පියෙක්. දිනක් මැට් තම පුතා සමඟ නිවාඩුවක් ගතකරන්න පිටත් වෙනවා. ඒ දවසෙම අභ්‍යාවකාශය හරහා ගමන් කරන උල්කාපාතයක පෘථිවිය හා ගැටෙනවා. එහිදී මෙතෙක් පොළොව මත සිදු නොවූ බිහිසුණු විනාශයන් පෙළක ආරම්භය පටන් ගන්නවා. එම හේතුවෙන් වෙන්වෙන මැට්ගේ පවුල නැවත එකතු වීමට ගන්නා උත්සාහය තමයි මේ චිත්‍රපටයෙන් නිරූපණය කරන්නේ . දහසක් බාධක මැද ඔවුන්ට යළි එකතු වෙන්න ලැබෙයිද ? මතුපිටට නොපෙනෙන ඔවුන්ගේ සංවේදී කතා මොනවාද ? අවසානයේ ලෝක විනාශයෙන් ඔවුන් ගැලවෙනවාද? කියන දේවල් ඔයාලට දැනගන්න වෙන්නෙ චිත්‍රපටය නරඹලා තමයි . මෙම චිත්‍රපටය IMDb 2.2 ක අගයක් ගත්තත් පවුලේ සැමට නැරඹිය හැකි හොඳ චිත්‍රපටයක් බව කියන්න ඕන. මා වැනි ආධුනික උපසිරසි කරුවෙකූට අවස්ථාව ලබාදුන් බයිස්කෝප් සිංහලෙන් ආයතනයටත් විශේෂයෙන්ම තරිඳු පෙරේරා සහෝදරයාටත් , සිසිල ප්‍රසාද් සහෝදරයාටත් මගේ ස්තූතිය පිරිණමනවා. ඒවගේම ඔබගේ අදහස් පළකරන ලෙසද ඉල්ලා සිටිනවා.

එහෙනං තවත් උපසිරසියකින් නැවත හමුවෙමු.ඔබට ජය!

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| Bluray| x264 | 720p |650MB |

                         EF69F13C131BBB7332BFB082F7093773C2FBBB3C                          

| Bluray| x264 | 1080p |1.3GB |

 65AC1F09116D27993DC1D533BB284FFA3B9C847F

Direct Download

| Bluray| x264 | 480p | 336MB |

| Bluray| x264 | 720p | 650MB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Geo-Disaster (2017) | ලෝක නාශක අඳුරු පදාර්ථය

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!