Mersal (2017) | වෛද්‍ය විද්‍යාවේ දූෂණය හෙළිදරව් කිරීමට

2017 වසරේ පෙබරවාරි මස Theri 2016 චිත්‍රපටයේ අධ්‍යෂකවරයා වන Atlee ගේ අධ්‍යක්ෂණය යටතේ රෑගත කිරිම් ඇරඹු මෙම සලරුව සඳහා දමිල සිනමා ලෝලීන් දැඩි ලෙස ප්‍රියකරනා ඉලයතලපති යැයි පැවසුවිට ඔබ හොඳින හඳුනනා විජේ ප්‍රදාන චරිතය හොබවනවා. තවද පිලිවලින් එස්ජේ සූර්යා ,සත්‍යරාජ්,කාජල් අග්‍රවාල්,නිත්‍යා මෙනන්,සමන්තා කොලිවුඩයේ විකට රජු වඩිවේලු සහ තවත් අප දන්නා හඳුනන නලු නිලියන් බොහොමයක් රඟදක්වනවා. මෙම චිත්‍රපටය සඳහා අන්තර් ජාතික චිත්‍රපට දත්ත ගබඩා දර්ශකයේ අගය (IMDb) 10/8.8 ලෙස පෙන්වනවා මෙහි වියදම ලෙස දක්වා ඇත්තේ ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 120 ක් ලෙසින් මෙහි බොක්ස් ඔෆිස් අදායම් ලෙස දක්වා ඇත්තේ දල වශයෙන් ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 235 ක් ලෙසින් ඔබ දමිළ චිත්‍රපට ලෝලියෙක් නම් ඔබ දන්වා ඇති මා ඉහත කී Theri 2016 චිත්‍රපටයේ විජේ සහ Atlee සුසංයෝගයේ තිබු සාර්ථකත්වය එසෙනම් වසරකට පසු විජේ සහ Atlee ගේ යලි ඒකරාශි වීම කෙසේදැයි කියා මා ඔබට අමුතුවෙන් කිවයුතු නෑ යැයි මාහට හැඟෙනවා. එසේ නම් මෙම උත්කෘෂ්ඨ ඝණයේ සලරුව නැරඹිමට මා ඔබ සියලු දෙනාටම ආරාධනා කර සිටින අතරම තවද මෙහි කතා වස්තුව දෙසට අවදානය යොමුකර සිටීමටත් කැමතියි.

මෙම කතාවේදී අපට මුලින්ම මුණගැසෙන චරිතය වනුයේ මාරන් නොහොත් ඩොක්ටර් මාරන් අද කාලේ දොස්තර හොඳ හිත කෙනෙක් කිව්වොත් 100% ක් නිවැරදියි. හරිම හිත හොඳ අහිංසක මිනිස්සුන්ගේ මුදල් ගසානොකන මිනිස්සුන්ට ඉතාම සාදාරණ විදියට සලකන නොමිලේ බෙහෙත් කරන දොස්තර කෙනෙක් ඒත් එක් දිනක දොස්තර මාරන් ව අනපේක්ෂිත ලෙසින් පොලිස් අත්අඩංගුවට පත්වෙනවා..! ජනතාව විලාප දෙනවා මාරන්ගේ මෑණියන් හඬා වැටෙනවා මෙ සිදුවන සියල්ලක්ම ඔවුන් සියලු දෙනාවම මහත් ලෙස කම්පාවට පත්කල කාරණාවක් උනා..! දෙවෙනි චරිතය වෙට්රි මැජික් කාරයෙක් ඉතාමත් දක්ෂ මැජික් කාරයෙක් කිව්වොතින් නිවැරදියි සිදුවන මිනිමැරුම් වලට වග කිව යුත්තේ මොහු තුන්වන චරිතය වෙට්රිමාරන් අහිංසකයෙක් නිතරම ජනතාවට සේවයක් කරමින් හොඳම දේ පමණක් හොඳින්ම කරමින් දුෂ්කර ගම්මානයක ජිවත්වන අහිංසක ගැමියෙක් අවාසනාව දුෂ්ඨ ප්‍රෝඩාකාර වංචාකරුවන් කීපදෙනකු අතින් මියයනවා. මෙම කතාවේ සිටින ප්‍රදාන චරිතයන් ගැන මා ඔබට ඒ හෙලිදරව්කලේ.! එසේනම් මාරන් කවුද..? ඇයි ඔහුව පොලිස් අත්අඩංගුවට පත්වුනේ..? වෙට්රි කවුද ඇයි මිනිමැරුම් කරන්නේ..? වෙට්රිමාරන් කවුද ඇයි නිකරුනේ වංචාකාරයන් අතින් ඝාතනය වන්නේ..? කෙසේ නමුත් මොවුන් තිදෙනා අතර ලොකු සබඳතාවයක් තිබෙනවා මොකද්ද ඒ සම්බන්ධතාවය..? වෙනදා ලිපිවල මෙන් මා ඔබට මෙහි කතාව ගැන මීටත් වඩා ඉඟිලබා දීමට යන්නේ නෑ කිමද මා එසේ කලහොත් මෙය නරඹන ප්‍රේක්ෂක ඔබගේ රසිකත්වයට බාධා වන නිසාවෙන් එසේනම් අදට අප සමුගන්නවා.! සමුගන්නට මත්තෙන් තවත් එක් දෙයක් කිව යුතුයි මෙහි ප්‍රදාන චරිතය රඟ දක්වන නලුවා වන විජේ ගේ රංඟන හැකියාව කෙසේ වෙතත් ඔහුගේ පෞද්ගලික අදහස් උදහස් අරමුණු වෙනස් විශේෂයෙන් අප පිළිබඳ ශ්‍රිලංකාව පිළිබඳව මොහුගේ දේශපාලනික අරමුණු වෙනස් එම නිසා ඒ සම්බන්ධ දේවල් ඔබගේ අදහස් දක්වන ස්ථානයේ නැතිනම් කමන්ට් හි දක්වන්න එපා මන්ද කලාව කියන දේට කිසිදු ජාති භේදයක් භාෂා කුල භේදයක් නෑ අප සියලුදෙනා එය හොඳින් තේරුම් ගතයුතු කරුණක් එම නිසා ඔබත් චිත්‍රපටයක් නරඹන ආකාරයට මෙය නරඹා රසවින්ඳනයක් ලබාගෙන ඒ පිළිබඳව ඇති අදහස් පමණක් දක්වන ලෙසටත් කලාව පිළිබඳව මා පැවසු ආකාරයෙන්ම සිතන ලෙසටත් යෝජනා කර සිටිනවා. ස්තුතියි..!!
ඔබ සැමට කඳසුරිඳු පිහිටයි..!!

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HC HDRip | x264 |  | 723MB |

CBB68A1FE64DA9E0AFF96482EAFD1C8E600590AD

 Direct Download

| HC HDRip | x264 | SD | 200MB |

| HC HDRip | x264 | SD | 435MB |

| HC HDRip | x264 | 1CD | 723MB |

| HC HDRip | x264 | 720p | 1.46GB |

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

One thought on “Mersal (2017) | වෛද්‍ය විද්‍යාවේ දූෂණය හෙළිදරව් කිරීමට

  • December 10, 2017 at 5:02 pm
    Permalink

    sinhla sub 1 thama naddooo…..

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!