Brahmotsavam (2016) | හොඳම සැණකෙළිය

කතාව
චිත්‍රපටයේ ප්‍රධාන චරිතය වන අජේ කියන්නේ විශාල පවුලක සාමාජිකයෙක්. සත්‍යරාජ් නැත්නම් අජේගේ තාත්තා තමයි මේ පවුලේ ප්‍රධානියා. මෙයාව ලඟින්ම ආශ්‍රය කරපු කෙනා තමයි අජේගේ මාමා. කොච්චර ලඟින් ආශ්‍රය කරත්, මෙයාට වැඩි සැළකිල්ලක් නැති ‍නිසා එයා ඉන්නේ ටිකක් කනස්සල්ලෙන්. කොහොම හරි දේපළ අයිති කරගන්න හිතාගෙන එයාගේ දුවව ‍අජේට බන්දලා දෙන්නයි මෙයාගේ අදහස තිබ්බේ. ඒත් හදිස්සියේම සත්‍යරාජ්ගේ යාලුවෙක්ගේ දුවෙක් පිට රට ඉඳන් එනවා මෙහේ නවතින්න. ඒ තමයි කාසි. දැන් ඉතින් තේරෙනවා ඇතිනේ සිද්දිය. ඔතනින් තමයි මේ පවුලේ ලොකු දෙදරා වැටීමක් සිද්ද වෙන්නේ. ඔය මම කිව්වේ කතාවේ මුල් ටික. මැදකදී මේකට තවත් කෙනෙක් එකතු වෙනවා. ඔය විදිහට කඩාවැටීමේ ලකුණු ‍පහළවෙන මේ පවුල රැක ගැනීමට දරන උත්සාහය වටා තමයි මේ කතාව ගලාගෙන යන්නේ.

පසු සටහන
මම ගෙනාපු Nenu Local චිත්‍රපටයට ගොඩක් හොඳ ප්‍රතිචාර තිබ්බා. දිගටම තෙළිගු චිත්‍රපට වලට උපසිරැසි අරන් එන්න තමයි කල්පනාව තියෙන්නේ. ඒ වගේම Dil Se එකටත් හොඳ ප්‍රතිචාර තිබ්බ නිසා අසූව අනූව දශකයේ පැරණි හින්දි චිත්‍රපට වලටත් ඉඩ ලැබෙන විදිහට උපසිරැසි අරන් එන්නම්.

මේ චිත්‍රපටය කරන්න කියලා මට බාර දුන්නේ සිසිල ප්‍රසාද් සහෝදරයා. මාත් ඉතින් දවසෙන් දෙකෙන් කරලා දාන්නම් කියලා බාරගත්තා. ඉංග්‍රීසි සබ් එක ගත්තට පස්සේ තමයි තේරුණේ ඒක ගොඩක් අඩුපාඩු තියන උපසිරැසියක් කියලා. තෙළිගු ටිකක් දන්න නිසා තේරුණා සමහර තැන් වල කියන එක නෙවෙයි උපසිරැසියේ තියෙන්නේ කියලා. කොහොම හරි ඒවත් හදාගෙන කරපු නිසා මේක ගේන්න නම් ටික කාලයක් ගියා. ඒත් පොඩි පොඩි අඩුපාඩු තියෙන්න පුලුවන්. හොඳ උපසිරැසියක් ආවොත් අප්ඩේට් එකක් දාන්නම්.

පටන්ගත්ත වෙලේ ඉඳන් ක්‍රියාදාම තියන චිත්‍රපටයක් නම් නෙවෙයි. ඒ වගේ චිත්‍රපටි හොයන අයට නම් මේක ගැළපෙන්නේ නෑ. එකම එක සටන් ජවනිකාවයි තියෙන්නේ. මේක සම්ප්‍රධායෙන් බැහැර වුනු චිත්‍රපටියක්. ඒ නිසා වෙනස් චිත්‍රපටි බලන්න කැමති අයට තමයි මේක හරියන්නේ. මොකටත් ‍පූර්ව ප්‍රචාරක පටය බලලම ඉන්නකෝ.

 

හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB | 

cf0eaf9f6d2a675776846c35b97ec929876ffa55

 Direct Download

| HDRip | x264 | 1CD | 700MB | 

අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

(දකුණු පසින් ඇති දැන්වීම් ක්ලික් කර මෙම වෙබ් අඩවිය ඉදිරියට පවත්වාගෙන යාමට සහයෝගය දක්වන්න)

2 thoughts on “Brahmotsavam (2016) | හොඳම සැණකෙළිය

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!