8 Thottakkal (2017) | අතුරුදහන් තුවක්කුවේ බිහිසුණු අභිරහස

සල්ලි…දෙයියන්ගේ මල්ලි…මෙහෙම තමයි ගොඩක් දෙනෙක් කියන්නෙ. මොකද, දෙවියන්ට වගේම, සල්ලි වලටත් මේ ලෝකේ කරන්න බැරි දෙයක් නැහැ. මේ ලෝකේ ගොඩක් දෙනෙක් සල්ලි පස්සේ දුවනවා. කතාවක් තියෙනවනෙ, “බල්ලෝ මරලා හරි කමක් නැහැ, සල්ලි හම්බෙනවා නම්…” කියලා. මේ සල්ලි නිසා, වර්ථමාන ලෝකය ඒ තරම් පහත් අගාධයකට වැටිලා තියෙන්නෙ. නමුත්, ජීවිත කාලයක් පුරාවට සල්ලි පස්සේ දුවලා දුවලා, අවසානයේ ආපහු හැරිලා බැලුවාම, හිතේ සංතෝසයක් නැතිනම්, ඒ ගතකරපු ජීවිතෙන් ඇත්තටම ඵලක් නැහැ. මොහොතක් ඔබේ හදවතට තට්ටු කරලා, අවංකවම අහලා බලන්න… “ජීවිතය කියන්නෙ සල්ලිමද?”

කුඩා කාලයේදී තමන් නොකරන ලද වරදකට වැරදිකරු බවට නියමවී, අවුරුදු අටක කාලයක් පුරාවට පුනරුත්ථාපන කඳවුරක කාලය ගතකරමින්, කාලයාගේ අවෑමෙන් සත්‍යගරුක පොලිස් නිලධාරියෙක් බවට පත්වූ සත්‍යා… සල්ලි හමුවේ කිසිඳු හිරිකිතයක් නොමැතිව තම හිස නවමින්, ඕනෑම ආකාරයක ජඩ වැඩක් කිරීමට පසුබට නොවන්නාවූ, පොලිස් ස්ථානාධිපති ගුණසේකරන්… මෙම ගුණසේකරන්ගේ අණට අවනතව සැකකරුවෙකු පසුපස ඔත්තු බැලීමේ නිරත වන්නාවූ සත්‍යාගේ රාජකාරී තුවක්කුව නොසිතූ මොහොතක, ඔහුටත් නොදැනීම පැහැරගනු ලබනවා. උපරිම උත්සාහය යොදා, සෑම අස්සක් මුල්ලක් නෑර පීරමින් සෙවීම් සිදුකලත්, අවසානයේ සියලු ව්‍යර්තනයන් නිෂ්ඵල වෙනවා.

ඉන්දියාවේ අංක එකේ පෞද්ගලික බැංකුවක්… අහම්බයෙන් මහ දවාලේ බැංකුවට කඩා වදින, මුහුණු ආවරණය කරගත් මංකොල්ලකරුවන් තිදෙනෙක්… අවසාන මොහොතේදී නොසිතූ යමක් සිදුවෙනවා… කිසිවෙකුත් සිහිනෙන් හෝ නොසිතූ විරූ අන්දමේ බියකරු, සංවේගී සිදුවීමක් සිදුවෙනවා. මේ සමගින්, සමස්ත චෙන්නායි නගරයම, කඩි ගුලක් සේ කම්පාවී යනවා.  නමුත්, හදිසියේම එක්තරා දූසමාන ආරංචියක්, ලැව් ගින්නක් සේ ශ්‍රීග්‍රයෙන් පැතිර යනවා. සිදුවී ඇති කාරණාවේ බරපතළකම මත, පොලිස් දෙපාර්තුමේන්තුව විසින්, වහාම බලපැවැත්වෙන පරිදි, සත්‍යගරුක පොලිස් නිලධාරි, සත්‍යගේ වැඩ තහනම් කරනු ලබනවා. කුමක්ද මේ වෙන්නේ…? පැටලුණු නූල් බෝලයක් බඳුවූ අභිරහස් ගැටළුවක්… පියවරෙන් පියවර විසඳමින්, ගැටලුවේ අභ්‍යන්තරයටම ගමන් කිරීම, සහෘද ඔබ සැමට බාරයි…

Crime සහ Thriller කාණ්ඩය යටතේ 2017 වර්ෂයේ අප්‍රේල් මස 7 වෙනි දින මහජන ප්‍රදර්ශනය සඳහා නිකුත් වෙමින්, මේ සටහන ලියවෙන මොහොත වන විට imdb දර්ශකයේ 8.4 ක් වැනි ඉහළම අගයකින් ඔපමට්ටම්වී තිබෙන්නාවූ, එක හුස්මට නරඹා අවසන් කළ හැකියැයි නොබියව නිර්දේශ කළ හැකි, හැමදෙනාගේම ජීවිතයට ආදර්ශයක් එකතු කරගත හැකි අපූර්ව වූ සිනමා වෘතාන්තයක් සමගින් මා හා අත්වැල් බැඳගැනීමට සියළුම බයිස්කෝප් රසික රසිකාවියන් හට කෙරෙන්නා වූ සුහද ආරාධනාවත් සමගින්, තවත් චිත්‍රපටයක් තුලින් නැවත හමුවන තුරාවට,


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | 480p | 390MB |    

c31196275591c79b25de80e5d38830aa0d61df7a

| HDRip | x264 | 700MB |    

a6b6146d0efd0c49d84e7ea03867833d74b7e807

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |    

8e8fbcdb97899494b3f903addde6d6c4015f9d2f

Direct Download

| HDRip | x264 | 480p | 390MB |          

| HDRip | x264 | 700MB |                        

| HDRip | x264 | 720p | 1.4GB |          

     අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *