Bogan (2017) | ශරීරයෙන් ශරීරයට මාරුවන බලය

මේ ලෝකේ හරිම පුදුමාකාරයි. මේ ලෝකේ නිර්මාණය වුනේ කොහොමද කියලා, අදටත් විද්‍යාත්මකව තහවුරු කල හැකි සාධකයක් නැහැ. අනාදිමත් කාලයක සිට පැවත එන්නාවූ මේ ලෝ තලයේ හරි අපූරු බලයන් සමුදායක් අන්තර්ගත වෙලා තියෙනවා. හැමෝටම තේරෙන්න කියනවා නම්, විශ්ව ශක්තිය ලෙස හඳුන්වන්නෙ මෙයයි. අතීතයේ සිට වර්තමානය දක්වා වාසය කළාවූ, ඉසිවරයින්, ඉන්ද්‍රජාලිකයන්, යකැදුරන් ආදී පුද්ගලයින්, ඔවුන්ගේ වැඩි දියුණු කරන ලද චිත්ත ශක්තිය සමගින් මෙම විශ්ව ශක්තියද උපයෝගී කරගනිමින් සාමාන්‍ය මිනිසෙකුට සිහිනෙන් හෝ කල නොහැකි අන්දමේ ප්‍රාතිහාර්යයන් මවා පාන ලදී. මෙම ශක්තිය කෙතරම් බලවත් දැයි පවසනවා නම්, වෙනත් පුද්ගලයෙකුගේ මනසට ඇතුළුවී, එම පුද්ගලයාව පාලනය කිරීමට තරම් විශ්වාස කල නොහැකි අන්දමේ හැකියාවක් මෙහි ගැබ් වී පවතිනවා. නමුත්, කල් ගතවෙත්ම, තාක්ෂණයේ දියුණුවත් සමගින් මෙම ශිල්පීය දක්ෂතාවය සතු පුද්ගලයින් ලොවෙන් ක්ෂය වී යන්න පටන්ගත්තා. වර්තමානය වනවිට බොහොමයක් දෙනා, මෙය මුසාවක් ලෙසයි සලකන්නේ. නමුත්, මා මේ කියන්නෙ කිසිසේත්ම මුසාවක් නම් නොවෙයි. මේ විශ්වය පුරාවට අනන්ත අප්‍රමාණ වූ නොපෙනෙන බලවේගයන් තිබෙනවා. මෙම විශ්ව ශක්තිය පාලනය කල හැකි, මෙම ක්ෂේත්‍රයේ පරතෙරට ගිය පුද්ගලයින් අදටත් අප සමාජයේ, ඔබ-අපෙන් වසන්වී ජීවත් වෙනවා. ඔබටත් හොර රහසේම, මෙම විශ්ව බලවේගයන් තුලින් ඔබගේ දෛවය පාලනය කරනවා වෙන්න පුළුවනි. මෙම බලවේගයන් ඔබගේ පියවි ඇසට නොපෙනුනා යයි කියා, මුසාවක් ලෙස සලකා අළුයම ලූ කෙල පිඩක් මෙන් ඉවත දැමීම සාධාරණ නොවෙයි. මා මේ කුමක් කියවනා දැයි විටෙක ඔබ සිතාවි. නමුත්, මාගේ වචනය විශ්වාස කරන්න. යම් දිනෙක ඔබට සත්‍ය පසක් වේවි. එදිනට, මා මෙසේ පවසූ බව ඔබට මතක් වේවි. නමුත්, ඒ වනවිට ඔබ ප්‍රමාද වැඩි දැයි මට මේ මොහොතේ නම් නිශ්චිතවම ප්‍රකාශ කල නොහැකියි…

අතාත්වික සටන් නිසාවෙන් බොහෝ දෙනාගේ විවේචනයට භාජනය වුවත්, දමිල සිනමාව කියන්නෙ නිරන්තරයෙන්ම නැවුම් වූ අත්දැකීමක් ප්‍රේක්ෂකයාට තිලිණ කරන්නාවූ පාරාදීසයක්. එසේනම්, මේ සූදානම ඔබ වෙනුවෙන් වෙනස්ම ආකාරයක අත්දැකීමක් තිලිණ කර දීමටයි. ඒ වෙනුවෙන් දමිල සිනමාවේ දැවැන්ත චරිත කීපයක් ඔබ සමගින් පුරා හෝරා දෙක හමාරකට අධික කාලයක් මුළුල්ලේ අත්වැල් බැඳගනු ඇත. මේ වන විට වර්තමාන දමිල සිනමා ක්ෂේත්‍රයේ නොමැකෙන අයුරින් සිය නාමය සනිටුහන් කරගෙන සිටින, ජෙයම් රවීගේ ප්‍රධාන රංගන දායකත්වයෙන් ඔපමට්ටම්වී, අරවින්ද් ස්වාමි සහ සුරූපී හංසිකා මොට්වානිගේ සහාය රංගන දායකත්වයෙන්ද, හින්දි සිනමාව හෝ වේවා, දමිල සිනමාව හෝ වේවා, කොතැනත් ජයකෙහෙලි නැංවීමට සමත්කම් දක්වන, ප්‍රභූ දේවාගේ නිෂ්පාදන දායකත්වයෙන් සවිබල ගැන්වෙන මෙම සලරුව, Action සහ Thriller යන කාණ්ඩ නියෝජනය කරමින් 2017 වර්ෂයේ පෙබරවාරි මස දෙවැනි දින මහජන ප්‍රදර්ශනයට නිකුත්වූ අතර, මේ වන විටත් IMDB දර්ශකයේ 6.6 ක මනාප අගයකින් සන්නද්ධව පසුවනවා.

වික්‍රම් කියන්නෙ සහකාර කොමිෂ්නර් වරයෙක්. ඒ වගේම එයාගෙ තාත්ත බැංකු මැනේජර් වරයෙක්. ඉතින් දවසක් වික්‍රම්ගෙ තාත්තගෙ බැංකුවෙ සල්ලි කොල්ල කෑමකට ලක් වෙනව. ඒ විතරක් නෙමෙයි ඒ සල්ලි කොල්ල කාලත් තියෙන්නෙ වික්‍රම්ගෙ තාත්තම තමයි, හැබැයි තාත්ත නම් කියන්නෙ එයා සල්ලි කොල්ල කෑවෙ නෑ එයාට ඒ වෙලාවෙ සිද්ද වුණු කිසිම දෙයක් මතකත් නෑ කියල. ඉතින් වික්‍රම් මේ ගැන හොයල බලද්දි එයාට හෝඩුවාවල් කිහිපයක් බලාගන්න පුලුවන් වෙනව. ඒ තමයි බැංකුව කොල්ල කාපු වෙලාවෙ එතන තිබුණ කාර් එකක් ගැන. ඉතින් වික්‍රම් ඒ ඔස්සෙන් ගිහින් ආදිත්‍යාව කොටු කරගෙන අල්ලගන්නව, ඒ විතරක් නෙමෙයි බැංකුවෙන් කොල්ල කාගෙන ගියපු සල්ලි ඔක්කොමත් එක්කම. හෝව්! හෝව්! පොඩ්ඩක් ඉන්න.. කවුද මේ ආදිත්‍යා? වික්‍රම්ගෙ තාත්ත ගත්තු සල්ලි ආදිත්‍යා ලග තියෙන්නෙ කොහොමද? ඉතින් මේ ආදිත්‍යා අත්අඩංගුවට පත් වුණු වෙලාවෙ ඉදන් හැම දෙයක්ම කණ පිට පෙරෙලෙනවා. එහෙනම් ඔයාලම බලල දැනගන්නකො ?


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | 480p | 425MB |    

f1a83131165c42e34007590cc7750d3d0636c551

| HDRip | x264 | 700MB |    

a935bd113d1c07d391275468aa3db4583a830120

Direct Download

| HDRip | x264 | 480p | 400MB |          

| HDRip | x264 | 720p | 700MB |          

     අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

4 thoughts on “Bogan (2017) | ශරීරයෙන් ශරීරයට මාරුවන බලය

 • May 1, 2017 at 07:41
  Permalink

  me wade niymai.. thanks hamotma me wenuwen mahansi wena.
  podi adahasak thiyenawa. me site eke idan a adala movie eke sinhala sub ganna baiscopelk site ekata yanna link ekak thiyenawa nam odai. a wagema eka baiscopelk eke idan downloads site ekata ennath adala movie ekata adala link eka denna puluwan nam odai.. Thanks.

  Reply
 • May 1, 2017 at 11:43
  Permalink

  me wede supiri
  site 2 link kaloth aniwa case enawa
  eka nisa link karanna one na.mehema yamu
  suba pethum

  Reply
 • June 3, 2017 at 10:08
  Permalink

  good work..thnk u v mch baiscope website…

  Reply
 • September 30, 2017 at 19:00
  Permalink

  මේකේ සබ් එකයි, විවේගම් එකේ එකයි බයිස්කෝප් සබ් එකේ දාලා නෑනේ :/

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!