Dora (2017) | සුනඛ ශාපය.

අපි අපේ ජීවිත කාලය තුළදී, ගොඩක් දේවල් කරනවා. සමහර දේවල්, හොද දේවල්. නමුත්, තවත් සමහරක් දේවල් , නරක දේවල්. සමහර විට, අපේ මේ නරක දේවල්, නොදැනුවත්ම අපි අතින් සිද්ධවෙන්නත් පුළුවන්. එහෙම නැත්නම්, මේක නරක දෙයක් කියලා, දැන දැනම, හිතාමතාම කරනවා වෙන්නත් පුළුවන්. දැනගෙන හෝ නොදැන හෝ, වැරැද්ද වැරද්දම තමයි. මොකද, ඒ අපේ අතින් වෙන පුංචි වරදක් නිසා, තවත් කෙනෙක්ගේ ජීවිතයක් නිකරුණේ විනාශ වෙලා යන්න පුළුවන්. සමහරවිට, මේ විනාශය එක ජීවිතයකින් නොනැවතී, ජීවිත ගණනාවකට බලපෑමට තරම් දරුණු විය හැකියි. කෙසේ හෝ වේවා, කවදා හෝ සිතාමතාම සුළු හෝ වැරදි යමක් කර ඇත්නම්, කවදාකම හෝ ඒ සඳහා වන්දි ගෙවීමට සිදුවෙනවා ඒකාන්තයි. ඔබ සිතාගෙන ඇති, ඔබ සතුව ඇති, අනන්ත අප්‍රමාණ වූ කෛරාටික ශිල්පයන් තුලින්, කෙසේ හෝ ගැලවී සිටිය හැකි යැයි කියා. නමුත්, මාගේ වචනය විශ්වාස කරන්න, ඔබ කළ වරදේ තරමටම, ඒ හා සමානවම, කවදා හෝ ඔබට වන්දි ගෙවීමට සිදුවෙනවා, ඒකාන්තයි. එයයි, ලෝක ධර්මතාවය!

තම පියාණන් සමගින් බොහොම සැහැල්ලුවෙන් ජීවත්වෙන තරුණියක්. ඇයට කියා මෙලොව සිටින්නේ, මෙම දයාබර පියාණන් පමණයි. අතමිට කාසි සරුවට නැති මුත්, බොහොම සතුටින් මොවුන් ජීවත්වුණා. විටෙක රණ්ඩු දබර වුණත්, තවත් ඇසිල්ලකින් ආදරයෙන් පිරී ඉතිරී ගියා. කුඩා කාලයේ පටන්ම නොවිඳිනා දුක් විඳ, තමන්ව හදා වඩා ගත් සිය ආදරණීය පියාණන්ට, ඔහුගේ එක කුස උපන් නැගණියගෙන් ලද අවලාද හමුවේ, සිය බලය ඔවුන් හට පෙන්වීම සඳහා මෙම පියා සහ දියණිය විසින් කුලී රථ සේවාවක් ආරම්භ කිරීමට අදිටන් කරගන්නවා. වසර ගණනාවක් පුරාවට සිය පියාණන් වෙහෙස මහන්සි වී උපයාගත් මුදල් රැගෙන, මෝටර් රථයක් මිලදී ගැනීමේ අදිනට සහිතව මොවුන් වෙළඳ සැලක් වෙත පියනගනවා. නමුත්, වාසනාවකට හෝ අවාසනාවකට, නවීන පන්නයේ මෝටර් රථ අතරේ, අවසානයේ මෙම තරුණියගේ සිත ඇදී යන්නේ, ඉපැරණි මෝටර් රථයක් වෙතටයි. ඔවුන් නොදැනුවත්වම, ඔවුන්ගේ ඉරණම තීන්දු තීරණය වෙනවා. කිසිඳු හාංකවිසියක් නොදැනම, මහත් වූ ව්‍යසනයක් වෙතට ඔවුන් පය තබනවා…

මැදි වයසට ආසන්න යැයි කිවහැකි පිරිමි තිදෙනෙක්… නගරයේ තැනින් තැන, අභිරහස් මරණ කීපයක් සිදුවෙනවා. මහ දවාලේ, තම නිවසේදීම තරුණියක් අමානුෂික ලෙස දූෂණය කර මරා දැමීම සහ රාත්‍රියේදී මැදි වියේ පුද්ගලයෙකු මරා දැමීම… මෙම ඝාතන ද්විත්වයේම පොදු ලක්ෂණයක් ලෙස, මෙම ඝාතනයට ලක්වූ පුද්ගලයන් සතු වටිනා වස්තුව පැහැරගෙන ගොස් තිබෙනවා. මේ සියල්ල පසුපස සිටින්නේ, ඉහතකී මැදිවියේ පිරිමින් තිදෙනා යැයි, කිසිවෙකුත් සිහිනෙන් හෝ නොසිතන්නට ඇති. නමුත්, අවසානයේ කර්මය විසින් මොවුන් පසුපස හඹා එනවා. නීතිය පවා විමතියට පත් කරමින්, මෙම දරුණු මිනීමරුවන් පසුපස හඹා එමින්, ඔවුන්ව එකා බැගින් එකා දඩයම් කිරීම ඇරඹු, යුක්තියේ අදෘෂ්‍යමාන හස්තය කවුරුන් වේද…?

අපි ගොඩක් දෙනෙක් බොහොම ආසාවෙන් නරඹපු රූපවාහිණි කතා මාලාවක් තමයි, Knight Rider කියන්නෙ. මේ කතා මාළාවේ, KITT කියන හරි අපූරු මෝටර් රථය ගැන කිසිම කෙනෙක්ට අමතක වෙන්න විදියක් නම් නැහැ. ඒ වගේම, 2012 වර්ෂයේදී නිකුත් වුණු, Eega කියන දමිල චිත්‍රපටය ගොඩක් දෙනෙක් නරඹලා තියෙන්න ඕනේ. මොකද, මේ Eega චිත්‍රපටය, දමිල සිනමාවෙන් බිහිවෙච්ච අනර්ගතම චිත්‍රපට වලින් එකක් කියලා නොබියවම කියන්න පුළුවන්. එහෙනම් මතක් කරගන්න, ඒ චිත්‍රපටය තුල ඉඳපු, තමන්ගේ මරණයේ පළිය ගන්න ආපු පුංචි කෘමියව. මං මෙහෙම කියන්නෙ ඇයි කියලා, මේ චිත්‍රපටය බලනකොට හැමෝටම තේරේවි. ඒ නිසා, ඒක චිත්‍රපටය නරඹන අයට පමණක් උරුම, සුවිශේෂී අත්දැකීමක් වේවි.


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| HDRip | x264 | 480p | 442MB | 

8a91aba72c49e9b65b3785f7f8168af54d974ba1

| HDRip | x264 | 700MB |    

9a314bf6de31986251d86454f3bf9e7bb8ddede2

| HDRip | x264 | 720p | 1.3GB |    

7ab7ecc2a8864baf1865409057ae5ea68c36e2fd

Direct Download

  | HDRip | x264 | 480p | 492MB |        

  | HDRip  | x264 | 730MB |                     

  | HDRip  | x264 | 720p | 1.3GB |        

    අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

8 thoughts on “Dora (2017) | සුනඛ ශාපය.

  • February 6, 2019 at 20:29
   Permalink

   Macho download karanne kohomada

   Reply
 • April 24, 2017 at 23:26
  Permalink

  Dora (2017) 720p HD HEVC Team-x265mkv මේ කොපිය තමයි ඩිරෙක් ලින්ක් එකෙන් බාගත්තෙ ඒත් එකට සබ් සෙට් වෙන්නෙ නැහැ මොකක්ද කරන් ඕන

  Reply
 • April 25, 2017 at 13:34
  Permalink

  thnx mchn

  Reply
 • May 2, 2017 at 00:15
  Permalink

  Direct Link එකට විතරක් නේමෙියි torrent පයිල් එකටත් ගැලපේන්නේ නෑ

  Reply
 • September 14, 2018 at 20:32
  Permalink

  link eka coppy karanna ba bro help??

  Reply
 • February 6, 2019 at 20:28
  Permalink

  Meke thiyana link eken giyata openload file eka nane…download karaganne kohomada pls help…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: Alert: Content is protected !!