Ezra (2017) | යුදෙව් ආත්මයක පළිගැනීම

මේ ලෝකය හරිම පුදුමාකාරයි. වරෙක, සුන්දරත්වයේ ප්‍රතිමූර්තියක් වන මේ ලොවම තමයි, තවත් වරෙක අතිශය භයානක නරකාදියක් වන්නේ. ඈත අතීතයේ පටන්ම මේ ලෝ තලය තුල, අනන්ත අප්‍රමාණ වූ බලවේගයන් ක්‍රියාත්මක වෙනවා. එයින් සමහරක් බලවේගයන් මනුෂ්‍යාගේ පියවි ඇසට දැකගත නොහැකි තරම්, අතිශයින් සියුම් වෙනවා. නමුත්, මිනිසු පියවි ඇසට ග්‍රහණය කරගත නොහැකියි කියා, ඒ සියල්ල අවඥාවෙන් බැහැර කිරීම නුවණට හුරු වන්නේ නැහැ. මන්ද යත්, මිනිස් ඇසට මෙන්ම මිනිස් මනසට ග්‍රහණය කරගත නොහැකි අතිශය බිහිසුණු අඳුරු බලවේගයන් මේ ලෝ තලයේ තිබෙනවා. එම අඳුරු බලවේගයන් පාලනය කල හැකි අතිශය බලවත් මන්ත්‍ර ශාස්ත්‍රකරුවන්ද මෙලොව සිටිනවා. තම අභිමතාර්ථය ඉෂ්ඨ සිද්ධවීමට සුදුසු කාල සීමාව උදාවෙන තුරු, වසර සිය දහස් ගණනාවක් නිද්‍රෝපගතව සිටින්නාවූ අතිශය බිහිසුණු අඳුරු ආත්මයන් තිබෙනවා කියලා කිව්වොත් ඔබ පිළිගන්නවද? ගොඩක් දෙනෙක් මට හිනාවෙවී…මේ මොන විකාරයක්ද කියන්නෙ කියලා. නමුත්, මගේ වචනය විශ්වාස කරන්න. මේ මොහොතේ පවා, ඔබට නොදැනුවත්වම, ඔබ වටා නොහඳුනන බලවේගයන් අනන්ත අප්‍රමානයක් සැරිසරනවා. ඔබ කිසිසේත්ම නොසිතන මොහොතක, මේ අඳුරු බලවේගයන්ගේ ඊළඟ ගොදුර ඔබ විය හැකියි. ඇතැම්විට, ඔබගේ ජීවිතය බේරාගැනීමට, ඒ වනවිටත් ඔබ ප්‍රමාද වැඩි වෙන්නත් පුළුවනි.

ඉන්දියාවේ කේරල ප්‍රාන්තය කියන්නෙ, දිගු ඉතිහාසයක් සහිත පෞරාණික ප්‍රාන්තයක්. වසර සිය ගණනක් තිස්සේ, මේ කේරල ප්‍රාන්තයේ යුදෙව් ජනතාව වාසය කළා. නමුත්, කාලය ගතවෙත්ම, විවිධවූ හේතු කාරණා මත, මෙම යුදෙව් ජනතාව එකා බැගින් එකා, යලිත් සිය නිජබිම වන ඊශ්‍රායලය බලා පිටත්ව යනවා. අවසානයේ, කේරල ප්‍රාන්තය තුල යුදෙව් ජාතිකයන් ස්වල්පයක් පමණයි ශේෂ වෙනවා. කාලය සෙමින් සෙමින් ගෙවී යනවා. අවසාන යුදෙව් ජාතිකයත්, කේරල භූමි මාතාවට සමුදී, සිය ජීවන චාරිකාවට සමුදෙනවා. අවසානයේ, කේරලය යනු, යුදෙව් ජාතිකයින්ගේ තොර භූමියක් බවට පත්වෙනවා. මුම්බායි නගරයේ සිය බිරිඳ සමගින් සතුටින් වාසය කරන්නාවූ සංජය හට රැකියා ස්ථාන මාරුවක් ලැබ, හදිසියේම කෝචි නගරයට සිය බිරිඳ සමගින් පදිංචි වීමට පැමිණෙනවා. ඔවුන්ගේ නව නිවහන, සිය බිරිඳගේ අදහසක් අනුව, ප්‍රති අලංකරණය කල යුතු යැයි සංජය තීරණය කරනු ලබනවා. නමුත්, මෙය ඔවුන්ගේ ජීවිතයේ අවාසනාවන්තම තීරණය යැයි, ඒ මොහොතේ නම් ඔවුන් බිඳක් හෝ නොසිතන්නට ඇති.

හදිසියේම සිය බිරිඳගේ පැහැදිලි වෙනසක් සංජය හට පෙනී යනවා. තමන්ට දකින්නට ලැබෙන කරුණු කාරණා ඔස්සේ, මේ පිළිබඳව මනාසේ දත් අයගේ සහාය මත, සිය බිරිඳගේ මෙම අමුතු හැසිරීම පිළිබඳව මොහු ගැඹුරටම විමසා බලනවා. ඔහුට ලැබෙන්නාවූ අවසාන ප්‍රතිපලයෙන්, කිසිවක් කරකියා ගත නොහැකි බල රහිත අසරණයෙකු බවට ඔහු පත්වෙනවා. යුදෙව් ජනප්‍රවාදයන්හි මිත්‍යාමය පුරාවෘතයක් ලෙස සලකෙන්නාවූ, අතිශය බිහිසුණු, කිසිසේත්ම පාලනය කළ නොහැකි අඳුරු ආත්මයක් හමුවේ ඔහු බලරහිත පුද්ගලයෙකු බවට පත්වෙනවා.

මලයාලම් සිනමා ක්ෂේත්‍රය කියන්නෙ, කවදත් ප්‍රේක්ෂකයා හට නැවුම් වූ අත්දැකීමක් තිලිණ කරදෙන හරි අපූරු තෝතැන්නක්. ඒ වගේම, Prithviraj Sukumaran කියන්නෙ, කවදත් වෙනස්ම ආරක චිත්‍රපටයන් තුලින් ප්‍රේක්ෂකයා හමුවට පැමිණෙන, වර්තමාන මලයාලම් චිත්‍රපට ක්ෂේත්‍රයේ ඉහලින්ම වැජඹෙන තාරකාවක්. මේ සුවිශේෂී කරුණු ද්විතවයේ සුසංයෝගය සහිතව, Horror, Mystery, Thriller යන කාණ්ඩ නියෝජනය කරමින්, Imdb දර්ශකයේ 7.7 ක ඉහලම අගයක් සහිතව, තිරගතවීම ආරම්භකොට දින 26 ක් ඉක්මවා යෑමට මත්තෙන්, ඉන්දියානු රුපියල් කෝටි 40 ඉක්මවා යමින් බොක්ස් ඔෆිස් ආදායම් වාර්තාවක් පිහිටුවමින්, ප්‍රේක්ෂක ඔබ හමුවේ දිගහැරෙන්නාවූ නවතම සිනමා අන්දරය තමයි Ezra කියන්නෙ. සාමාන්‍ය මට්ටමේ Horror චිත්‍රපටයකට Imdb දර්ශකයේ ලැබෙන්නෙ පොඩි අගයක් කියලා, චිත්‍රපට ක්ෂේත්‍රය ගැන හරියාකාර දැනුමක් තියෙන අය දන්නවා. මේ නිසා, Horror කාණ්ඩය නියෝජනය කරනන්නාවූ මේ චිත්‍රපටයට මෙවැනි ඉහල අගයක් ලැබීමට නම්, මෙම චිත්‍රපටය අනිවාර්‍යයෙන්ම ඉහළම ගුණාත්මක තත්වයෙන් තිබිය යුතු බව සක්සුදක් සේ පැහැදිලියි.


හෑෂ් (hash) එක google හි සෙවුමක් කරන්න. එවිට ලැබෙන ඕනෑම ටොරන්ට් අඩවියකින් එම ටොරන්ට් එක බාගත කරගන්න.

Torrents Download

| DVDRip | x264 | 514MB |    

3666e5135b682868e91651d12225a1a229cac673

| DVDRip | x264 | 700MB |    

bb37702d911c659d7e978efd4d6e865581cb413c

| DVDRip | x264 | 720p | 1.2GB |    

73cf2d4e162464f335282c0df753ca56b6409e75

Direct Download

                       | DVDRip | x264 | 514MB |                         

                      | DVDRip | x264 | 697MB |                          

   | DVDRip | x264 | 720p | 1.2GB |           

      අප වෙබ් අඩවිය වෙතින් ලබා දෙන චිත්‍රපට සඳහා උපසිරැසි නොගැලපේනම්  අදාල ලිංක් එක සමග අදහස් පහළින් දක්වන මෙන් දන්වා සිටිමි. උපසිරැසියට ගැලපෙන විදියට නිවැරදි කිරීමට අප සූදානම්. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *